Лікування болісних менструацій

Icon doctor
Від болісних менструацій страждає понад 50% жінок репродуктивного віку. Причому у 10% біль настільки сильний, що змушує змінити звичний спосіб життя і впливає на працездатність. У медицині ці стани позначаються термінами альгодисменорея та дисменорея.

Види та симптоми дисменореї

Виділяють два види дисменореї:

  1. Первинна, або функціональна. Виникає через синтез великої кількості простагландинів, що провокує інтенсивні маткові скорочення. Зумовлена порушенням нормального відтоку виділень та не супроводжується хворобами статевої системи.
  2. Вторинна. Розвивається на тлі патологій репродуктивної сфери та характерна для пацієнток після 30 років. Зумовлена порушенням кровотоку, підвищеним подразненням нервових рецепторів, розтягуванням стінок матки. Можливі причини – внутрішньоматкова спіраль, ендометріоз, спайкова хвороба, запалення органів малого тазу.

Симптоми залежать від ступеня тяжкості дисменореї:

  • легка форма – помірні болі, швидко зникають і практично не позначаються на загальному стані;
  • середній ступінь – крім вираженого болю в животі, присутнє нездужання, нудота, блювання, часте сечовипускання, підвищена чутливість до запахів;
  • важка дисменорея – стан жінки різко погіршується, інтенсивний біль у животі супроводжується високою температурою, діареєю, можуть спостерігатися знепритомнення.

Виражений біль виснажує жінку, змушує відмовитися від звичного життя, завдає психологічних страждань, веде до нервозності.

До того ж необхідність відмовитися від трудової діяльності на кілька днів щомісяця завдає масу проблем.

Діагностика у гінеколога-остеопата

При болючих місячних не варто відкладати візит до гінеколога-остеопата. Наш фахівець збере анамнез, проведе огляд, призначить УЗД та необхідні лабораторні аналізи, після чого підбере терапію.

Якщо призначене лікування є неефективним, може рекомендуватися діагностична лапароскопія з метою виявлення причин такого стану.

Лікування та наслідки болісних місячних

Терапія залежить від причини та походження дисменореї. При первинному типі патології призначають засоби, що знижують концентрацію простагландинів у крові. Також вони зменшують біль, але мають багато протипоказань та побічних ефектів.

Другий варіант лікування первинної дисменореї – прийом комбінованих оральних контрацептивів (КОК). Призначати їх повинен лише лікар, оскільки ці препарати впливають на гормональний баланс організму жінки і теж мають протипоказання.

При вторинній формі хвороби дії спрямовані на лікування основного захворювання, яке викликає болісні місячні.

Остеопатичне лікування болісних менструацій

Головне завдання лікаря-остеопата – нормалізувати відтік рідин у малому тазі (лімфи, крові) та відновити функції нервової системи.

М’які остеопатичні техніки забезпечують:

  • нормалізацію функцій статевої та нервової системи;
  • усунення набряків;
  • коректну передачу нервових імпульсів від хребта до матки;
  • посилення кровообігу в малому тазі.

При вторинній дисменореї остеопат відновлює анатомічне положення внутрішніх статевих органів та допомагає їм відновити коректну роботу. За допомогою спеціальних технік вдається усунути зажими, спайки, спазми, що також веде до оздоровлення організму.

Для повного одужання потрібно пройти курс із 8-10 сеансів. Але вже після першої процедури ви помітите суттєве покращення свого стану.

Якщо вас турбують болісні менструації, запишіться на прийом в Центр остеопатії Арсентьєвої В. М., і ми допоможемо відновити гармонію у вашому організмі!

Як відбувається прийом у остеопата-гінеколога

  • Прийом у остеопата-гінеколога проходить у спокійній атмосфері. Гінекологічні крісла та спеціальні інструменти не використовуються.
  • Пацієнтка розміщується на зручній кушетці, після чого лікар ретельно обстежує все тіло, використовуючи високу чутливість своїх рук.
  • М’який та делікатний вплив дозволяє виявити спазми, здавлювання нервів та судин, через що й відбуваються патологічні зміни.

Мануальний вплив дозволяє відновити баланс в організмі та відновити його повну функціональність, не просто прибравши неприємні симптоми, а усунувши причину їхньої появи.

Остеопатична медицина – ефективний та безболісний спосіб відновлення жіночого здоров’я. Без таблеток, уколів та інвазивних процедур вдається нормалізувати менструальний цикл, позбутися болю, відновити фізіологічне положення органів малого тазу та зачати дитину.

ЯК ПРОХОДИТЬ
Лікування

Consultation and treatment
Initial consultation
Первинна консультація
Первинна консультація та діагностика багато важать для лікування. У цей час лікар знайомиться з пацієнтом, з'ясовує головні проблеми та ретельно вивчає організм хворого.
Preparation
Підготовка
На сеанс потрібно взяти всі лікарські висновки, аналізи, рентген. Вивчивши цей матеріал і провівши огляд пацієнта, лікар може розпочинати вирішення проблем.
Therapy
Проведення лікування
Лікування передбачає м'який вплив на тіло пацієнта. Він спрямований на активізацію захисних сил організму. Зазвичай такий сеанс відбувається безболісно.
Recovery and convalescence
Відновлення та одужання
На відновлення буде потрібно від 3 до 10 днів. Може спостерігатись біль у всьому тілі. Коли реабілітація закінчиться та фізіологічні функції відновляться, біль зникне.

Прийом проводить:

Арсентьєва Аліна В’ячеславівна
гінеколог ендокринолог
Спеціалізація:
дорослі
вагітні
люди старшого віку
Освіта:
акушерство та гінекологія
Наукова ступінь:
аспірант Інституту ендокринної патології

    ЗАПИС НА ОНЛАЙН КОНСУЛЬТАЦІЮ

    Вартість консультації від 800 грн.
    Залишіть контакти і наш спеціаліст зв'яжеться з вами
    Icon arrow up