Кому і коли варто звернутися до остеопата?

  1. Що таке остеопатія?
  2. Які захворювання лікує остеопат
  3. Кому не зможе допомогти остеопат?
  4. Чи можна принести на прийом новонародженого?
  5. З якими травмами звертаються до остеопатів
  6. Як проходить сеанс
  7. Чи можна відвідати остеопата без діагнозу?

Чи можна діагностувати захворювання? Лікувати дотиком рук? Можна, можливо! І мова не про магічних псевдонаукових шаманів-відьом, а про практикуючих лікарів-остеопатів. Їх чуйні руки здатні розпізнати захворювання та допомогти з лікуванням.

Що таке остеопатія і хто такі остеопати?

Остеопатія – це методика відновлення, реабілітації, діагностики та лікування. Вона визнана офіційною медициною, а також рекомендується лікарями як один із методів терапії різноманітних захворювань.

Часто фахівців цієї практики плутають з масажистами або мануальними терапевтами. Але це не правильно. Кінезіологи орієнтуються на вібрації кісткових тканин в організмі людини і впливають на них, а не на м’язи або рефлекторні зони, як інші майстри.

Щоб стати остеопатом, недостатньо пройти курс загальних лекцій та одягнути білий халат. Усі фахівці цього профілю мають вищу медичну освіту, а вже потім проходять додаткову спеціалізацію.

Які захворювання лікує остеопат

Відразу скажемо, що остеопатія — не панацея, а лише частина терапії. Але багаторічні дослідження довели, що кілька сеансів у здатні серйозно покращити стан, навіть вивести у ремісію деякі хронічні захворювання.

При яких саме проблемах рекомендують звернутися до остеопатів? Дорослі найчастіше потрапляють до його кабінету:

  • з наслідками травм;
  • під час післяопераційного періоду;
  • з порушеннями опорно-рухового апарату різного походження;
  • з проблемами шлунково-кишкового тракту;
  • при постійних мігренях, головних болях;
  • з частими застудами, хронічними бронхітами та гайморитами.

Перелік звичайно не повний, у кожному конкретному випадку варто додатково проконсультуватися і з вашим лікарем, і з остеопатом.

Однією з особливостей роботи цього фахівця є те, що він здатний допомогти не лише дорослим, але й дітям, людям похилого віку, вагітним. Щадні методи, які він застосовує, не здатні нашкодити, але так само ефективні. Так, до нього часто звертаються, якщо у дитини:

  • родова травма;
  • коліки;
  • порушення роботи ЦНС;
  • затримки у розвитку моторики;
  • сколіоз, біль у хребті, деформації.

Кому не зможе допомогти остеопат?

Під час гострих нападів захворювань шлунково-кишкового тракту (наприклад, апендициту), при застуді, ГРЗ, одразу після отримання травми звертатися до цього лікаря не варто. Для початку йдіть до лікарні. Вирішуйте гостру проблему. А вже потім — її наслідки. А в період реабілітації — ласкаво просимо до остеопата.

Не варто сподіватися на те, що цей лікар зможе вилікувати будь-якими секретними знаннями від онкологічних, венеричних захворювань. Остеопатія — метод терапії, а не казковий спосіб вирішити всі проблеми, на жаль.

Не рекомендується відвідування остеопатів у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння.

Чи можна принести на прийом новонародженого?

Не просто можна – потрібно! Особливо якщо цю методику рекомендував ваш терапевт. Справа в тому, що (через сам метод) остеопати дуже чутливі до мінімальних змін, а також вміють визначати відхилення від норми. Та ж спеціальна підготовка дає можливість усунути проблему, не створюючи нових.

Більше того, на сеанс до лікаря-остеопата варто періодично заглядати навіть просто для профілактики. Він може відчути і визначити будь-які проблеми у розвитку дитини або її організмі ще до того, як з’являться очевидні симптоми.

З якими травмами звертаються до остеопатів

Практично всі травми – від переломів і розтягувань до втрати кінцівок і серйозних спортивних травм – і наслідки після них можна полегшити за допомогою регулярного відвідування остеопата.

Одним із найскладніших, а також найефективніших, вважається реабілітація після травм хребта. Після кількох сеансів навіть пацієнти з найскладнішими ушкодженнями відзначають покращення загального стану. А дехто отримує можливість ходити після повного курсу.

Як проходить сеанс

Сам сеанс нагадує масаж, проте не є ним. На початку лікар говорить з пацієнтів, з’ясовуючи його запит, проблему, яка турбує. При необхідності просить показати аналізи, результати досліджень, які пацієнт пройшов. Цікавиться діагнозом, а також рекомендаціями, які надав терапевт чи інший лікар.

Після цього остеопат пальпує поверхню тіла (залежно від того, на що людина скаржиться, це може бути як просто прощупування руки-ноги-шиї, так і повноцінна пальпація всього тіла). Після цього настає час для перших дій. Легким масажем тіла він розслаблює людину, паралельно продовжуючи вивчення проблеми.

А вже потім вигостреними рухами приступає до самої терапії — натискаючи, прощупуючи певні ділянки. При цьому він впливає не тільки на м’язи, але в основному на кістки.

Скільки вам знадобиться сеансів – залежить від серйозності та обширності вашого захворювання. Після першого з них остеопат детальніше розповість про те, як часто вам необхідно приходити на прийом, дасть рекомендації про те, що робити між ними.

Чи можна відвідати остеопата без конкретного діагнозу та запиту?

Цілком! Особливо, якщо ви відчуваєте нездужання, але не можете визначити його походження, справжню причину. Лікар своїми чуйними та чутливими руками зможе якщо не вилікувати, то визначити — у чому саме проблема. А потім ви вже зможете звернутися до лікаря за профілем, якщо буде така потреба.

Крім того, періодично заглядати до перевіреного остеопата варто просто заради профілактики. Проблема вже може наростати, але ви про це — ні сном, ні духом! Адже чим раніше виявляється захворювання, тим більше шансів на успішне лікування та швидке одужання.

Автор статті:

Арсентьєва Вікторія Миколаївна
магістр остеопатії
Спеціалізація:
немовлята
діти
вагітні
спортсмени
дорослі
люди старшого віку
Освіта:
реабілітолог
Наукова ступінь:
магістр у галузі остеопатії

СХОЖІ СТАТТІ

Відмінності протрузії та грижі міжхребцевого диска Ефективне лікування гриж та протрузій міжхребцевих дисків Протрузія та грижа міжхребцевого диска найчастіше є …

Арсентьєва Вікторія Миколаївна
Автор: Арсентьєва Вікторія Миколаївна
магістр остеопатії
136

Новий спосіб остеопатичної косметології «КосмОдар» Особливості остеопатичного омолодження Скільки процедур необхідно для досягнення результату? Ефективність «КосмОдАр» «КосмОдАр» – унікальна остеопатична …

Арсентьєва Вікторія Миколаївна
Автор: Арсентьєва Вікторія Миколаївна
магістр остеопатії
74

Що таке остеопатія Як працює остеопатія Мета остеопатії Доброго дня, шановні друзі! Хочу Вам розповісти, що таке остеопатія і чому …

Арсентьєва Вікторія Миколаївна
Автор: Арсентьєва Вікторія Миколаївна
магістр остеопатії
217

    ЗАПИС НА ОНЛАЙН КОНСУЛЬТАЦІЮ

    Залишіть контакти і наш спеціаліст зв'яжеться з вами

    КОНТАКТИ НАШОГО
    Центру

    Режим роботи: Пн-Сб з 9:00 до 20:00
    Ми знаходимося:
    м. Харків, вул. Бакуліна 33
    Ресепшен
    Icon arrow up