Лікування грижі

Лечение грыжи остеопатией
 1. Якими бувають грижі?
 2. Ознаки грижі
 3. Лікування грижі

Грижа — це захворювання, що супроводжується випинанням певного органу з порожнини, в якій він розміщується, із супутнім збереженням цілісності оболонок. Найбільшу небезпеку становить таке ускладнення, як затискання грижового мішка, що веде до незворотних змін, зараження крові, інвалідності і навіть загибелі пацієнта.

Якими бувають грижі?

Захворювання може мати вроджений або набутий характер. Відповідно до класифікації розрізняють кілька різновидів патологічного випинання:

 1. Грижа пупкова — випинання органів черевної порожнини через м’язові групи, розташовані в навколопупковій зоні.
 2. Спинна грижа (міжхребцева) — це вибухання ядра міжхребцевого диска, розташованого в поперековому відділі, в область хребетного каналу. Грижа міжхребцевих дисків виникає внаслідок розриву фіброзного кільця. Поперекова грижа супроводжується неврологічними проявами та сильним больовим синдромом в області спини, попереку.
 3. Грижа шийного відділу — характеризується витіканням назовні рідини з центральної частини розташованого між хребцями шиї диска та збільшенням його в розмірах. В результаті це призводить до защемлення нервових закінчень, які знаходяться поруч із ним.

Грижа диска призводить до дегенеративних змін і при відсутності адекватного, своєчасного лікування може стати причиною інвалідності, втрати працездатності.

Ознаки грижі

Основні симптоми грижі:

 • формування специфічного, м’якого на дотик випинання, помітного неозброєним оком;
 • больовий синдром;
 • дискомфортні відчуття;
 • збільшення розмірів новоутворення під час руху.

При міжхребцевій грижі симптоми проявляються порушенням функції внутрішніх органів, утрудненням рухової активності. Якщо грижове випинання знаходиться в шийному відділі, хворі скаржаться на слабкість, запаморочення, мігрені, зумовлені порушенням мозкового кровопостачання.

У тому випадку, коли грижа, яка знаходиться в очеревині, спостерігаються розлади випорожнень, відрижка, нудота з нападами блювання .

Лікування грижі

Терапія проводиться операційними та безопераційними методиками. Але остеопатія — чудова альтернатива хірургічному втручанню при грижах. За допомогою мануального впливу фахівці усувають основні причини патології, відновлюють процеси кровообігу, циркуляцію спинномозкової рідини та лімфи.

Результатом остеопатичного лікування грижі стає:

 • усунення больових відчуттів;
 • оптимальний розподіл навантаження в області хребетного стовпа;
 • повернення на місце ураженого диска;
 • звільнення защемлених нервів;
 • підвищення м’язового тонусу.

Остеопатія дозволяє прискорити процеси регенерації тканин, нормалізувати обмін речовин, позбутися надмірної ваги, що також важливо у боротьбі з грижею. На відміну від операцій остеопатичні методи практично не мають протипоказань, за винятком злоякісних пухлинних новоутворень та запальних процесів, які протікають у гострій формі.

Вже після першого сеансу пацієнти відзначають зникнення хворобливих відчуттів та помітне покращення загального самопочуття. Ефект від остеопатичного лікування зберігається протягом багатьох років, а позитивний вплив поширюється на стан та функції опорно-рухової системи загалом. Для досягнення бажаного результату може знадобитися від 3 до 10 сеансів, залежно від особливостей конкретного клінічного випадку.

Автор статті:

Арсентьєва Вікторія Миколаївна
магістр остеопатії
Спеціалізація:
немовлята
діти
вагітні
спортсмени
дорослі
люди старшого віку
Освіта:
реабілітолог
Наукова ступінь:
магістр у галузі остеопатії

СХОЖІ СТАТТІ

Відмінності протрузії та грижі міжхребцевого диска Ефективне лікування гриж та протрузій міжхребцевих дисків Протрузія та грижа міжхребцевого диска найчастіше є …

Арсентьєва Вікторія Миколаївна
Автор: Арсентьєва Вікторія Миколаївна
магістр остеопатії
136

Новий спосіб остеопатичної косметології «КосмОдар» Особливості остеопатичного омолодження Скільки процедур необхідно для досягнення результату? Ефективність «КосмОдАр» «КосмОдАр» – унікальна остеопатична …

Арсентьєва Вікторія Миколаївна
Автор: Арсентьєва Вікторія Миколаївна
магістр остеопатії
74

Що таке остеопатія Як працює остеопатія Мета остеопатії Доброго дня, шановні друзі! Хочу Вам розповісти, що таке остеопатія і чому …

Арсентьєва Вікторія Миколаївна
Автор: Арсентьєва Вікторія Миколаївна
магістр остеопатії
217

  ЗАПИС НА ОНЛАЙН КОНСУЛЬТАЦІЮ

  Залишіть контакти і наш спеціаліст зв'яжеться з вами

  КОНТАКТИ НАШОГО
  Центру

  Режим роботи: Пн-Сб з 9:00 до 20:00
  Ми знаходимося:
  м. Харків, вул. Бакуліна 33
  Ресепшен
  Icon arrow up