Лікування артриту

Прийом проводить:

Арсентьєва Вікторія Миколаївна
магістр остеопатії
Спеціалізація:
немовлята
діти
вагітні
спортсмени
дорослі
люди старшого віку
Освіта:
реабілітолог
Наукова ступінь:
магістр у галузі остеопатії
Icon doctor
Артрит – запальне ураження внутрішньої поверхні суглоба. У разі відсутності своєчасного лікування воно вражає різні навколосуглобові тканини – сумку, зв'язки, сухожилля. Безліч пацієнтів з таким діагнозом відкладають звернення до лікаря, не підозрюючи, що таким чином не лише погіршують якість життя, а й скорочують його на 10 років (згідно з думкою британських учених).

Захворювання часто вражає людей похилого віку. Також у групі ризику такі категорії пацієнтів:

 • інфекції та травми суглобів в анамнезі;
 • аутоімунні патології;
 • інтенсивні фізичні навантаження;
 • порушення метаболізму.

До того ж артрит молодшає. І якщо раніше він турбував переважно людей похилого віку, то зараз понад 50% хворих – це люди до 65 років. Зустрічається захворювання навіть у дітей.

Види та симптоми артриту

Виділяють понад 100 видів артритів. Бувають первинні форми, коли захворювання розвивається самостійно, і вторинні – як ускладнення інших патологій (гепатити, кліщовий бореліоз та ін.).

Найчастіше у клінічній практиці зустрічаються такі види артритів;

 • колінного суглоба;
 • остеоартроз;
 • ревматоїдний;
 • псоріатичний;
 • реактивний;
 • подагра.

Залежно від кількості запалених суглобів виділяють моно- та поліартрит (один або кілька суглобів відповідно). За тривалістю хвороба буває гострою та хронічною.

Характерна ознака артриту – біль. Але є й інші симптоми патології:

 • зниження рухливості суглоба та його деформація;
 • посилення дискомфорту при навантаженнях;
 • почервоніння, набряк в області ураження;
 • зниження ваги;
 • загальна інтоксикація;
 • підвищення температури тіла.

Ускладнення при запущеному артриті

Артрит – серйозне захворювання, яке потребує негайного лікування. У разі його відсутності запалення поступово вражає всі суглобові тканини і призводить до їхнього руйнування.

Гострий гнійний артрит може спричинити абсцес, сепсис і навіть стати причиною летального результату.

Як лікується артрит?

Стандартне лікування артриту включає прийом знеболювальних та протизапальних препаратів. Іноді призначаються антибіотики, кортикостероїдні засоби.

Важливо подбати про комплексне лікування патології, оскільки в іншому випадку є ризик незворотних процесів у суглобі. За таких умов повне одужання вже буде неможливим, і терапія буде спрямована лише на зменшення симптоматики.

Традиційне лікування не завжди ефективне та безпечне. Прийом препаратів часто дає лише тимчасове полегшення та до того ж супроводжується безліччю побічних ефектів.

Особливості діагностики артриту

Результат артриту непередбачуваний і може спричинити важкі наслідки. Тому найменші симптоми мають стати приводом для звернення до лікаря.

Діагноз встановлюється на основі анамнезу, візуального огляду, даних лабораторних аналізів та інструментальних методів. Іноді при підозрі на артрит призначається пункція суглоба, артроскопія та біопсія.

Як остеопатія допоможе у лікуванні артриту

Враховуючи вид та ступінь прогресування хвороби остеопатія може використовуватись як самостійний метод лікування або допоміжний у стадії ремісії. Вона дозволяє усунути біль у суглобі без застосування ліків. Остеопатичні методики забезпечують такий результат:

 • посилення кровообігу та току лімфи;
 • усунення набряку;
 • зменшення запалення;
 • відновлення природних процесів відновлення тканин;
 • прискорення одужання;
 • нормалізація рухливості суглоба.

Крім того, методи остеопатії балансують навантаження на суглоб і цим розвантажують його. Впливи виконуються руками – з комфортом для пацієнта, що особливо важливо при больовому синдромі. Методи остеопатії спрямовані на усунення причин запалення, що забезпечує повне одужання та тривале збереження результату.

Для повного лікування артриту потрібно 8-10 сеансів остеопатії. Для запису залиште заявку на сайті або зателефонуйте нам

Остеопатия в Харькове: Как и Зачем проходить прием у остеопатаОстеопатия в Харькове: Как и Зачем проходить прием у остеопата

ЯК ПРОХОДИТЬ
Лікування

Consultation and treatment
Initial consultation
Первинна консультація
Первинна консультація та діагностика багато важать для лікування. У цей час лікар знайомиться з пацієнтом, з'ясовує головні проблеми та ретельно вивчає організм хворого.
Preparation
Підготовка
На сеанс потрібно взяти всі лікарські висновки, аналізи, рентген. Вивчивши цей матеріал і провівши огляд пацієнта, лікар може розпочинати вирішення проблем.
Therapy
Проведення лікування
Лікування передбачає м'який вплив на тіло пацієнта. Воно спрямоване на активізацію захисних сил організму. Зазвичай такий сеанс відбувається безболісно.
Recovery and convalescence
Відновлення та одужання
На відновлення потрібно від 3 до 10 днів. Може спостерігатись біль у всьому тілі. Коли реабілітація закінчиться та фізіологічні функції відновляться, біль зникне.

ЧАСТІ ПИТАННЯ
Наших пацієнтів

Скільки сеансів пройде до повного відновлення?
Тривалість курсу лікування визначається індивідуально. Кількість сеансів при цьому залежить від стану пацієнта та тяжкості хвороби.
Яка різниця між остеопатом та мануальним терапевтом?
Як і мануальний терапевт, лікар-остеопат працює з тілом пацієнта власними руками. Але остеопатія забезпечує більш глобальний та комплексний підхід до проблеми. Фахівець опитує пацієнта та вивчає організм, щоб визначити та усунути причину болю.
Чи може остеопатія нашкодити?
Завдяки грамотній діагностиці та комплексному підходу до лікування лікар-остеопат не може нашкодити пацієнту. Однак остеопатія протипоказана людям із такими серйозними хворобами як СНІД, туберкульоз, гострий інсульт, інфаркт. Не рекомендується відвідувати сеанси при загостренні психічних розладів, інфекційних хворобах, тромбозі кінцівок, свіжих переломах.
Коли з'явилась остеопатія? На чому вона ґрунтується?
Історія остеопатії налічує понад 100 років. Ця галузь медицини зародилася у Сполучених Штатах завдяки старанням Ендрю Тейлора Стілла. Ґрунтуючись на досягненнях єгипетських та грецьких лікарів, він розробив власну концепцію боротьби з різними хворобами.
Чи можна лікуватись у остеопату при онкології?
Багато хто стверджує, що при ракових пухлинах остеопатія протипоказана. Однак відвідування сеансів дозволяє помітно полегшити стан хворого. Судячи з результатів досліджень, сеанси допомагають полегшити біль, зменшити нудоту та інші побічні ефекти під час хіміотерапії.
Чи визнана остеопатія офіційною медициною?
Як окрема галузь медицини остеопатія офіційно визнана у США, Канаді, Росії та інших країнах. Вона внесена до переліку медспеціальностей, і підготовка лікарів-остеопатів ведеться у багатьох профільних вишах. В Україні ця дисципліна до низки офіційних поки що не відноситься, але її визнання – лише питання часу.
Чому бувають болючі відчуття після прийому?
Після остеопатичних впливів організм пацієнта перебудовується та адаптується до нового стану. Іноді цей процес може супроводжуватися ознобом, легким головним болем або больовими відчуттями в усьому тілі. Такі реакції – позитивна ознака. Вони свідчать про ефективність процедури та поступове оздоровлення організму.

Ціни на лікування артриту у Харкові

Назва послуги Тривалість Вартість
Первинний прийом лікаря (огляд, консультація) 60 хвилин 1700 грн
Перший сеанс лікування 60 хвилин 2000 грн

Фото НАШОГО ЦЕНТРУ

  ЗАПИС НА ОНЛАЙН КОНСУЛЬТАЦІЮ

  Залишіть контакти і наш спеціаліст зв'яжеться з вами

  КОНТАКТИ НАШОГО
  Центру

  Режим роботи: Пн-Сб з 9:00 до 20:00
  Ми знаходимося:
  м. Харків, вул. Бакуліна 33
  Ресепшен
  Icon arrow up