Лікування гідроцефалії у новонароджених

Прийом проводить:

Арсентьєва Вікторія Миколаївна
магістр остеопатії
Спеціалізація:
немовлята
діти
вагітні
спортсмени
дорослі
люди старшого віку
Освіта:
реабілітолог
Наукова ступінь:
магістр у галузі остеопатії
Icon doctor
Гідроцефалія у новонароджених розвивається внаслідок скупчення рідини у шлуночках головного мозку та під його оболонками. Вона чинить тиск на мозкову речовину та призводить до порушення низки життєво важливих функцій. У медицині такий діагноз відомий ще як водянка мозку, гідроцефальний синдром.

Виникає патологія у малюка часто на тлі пологової травми – через пошкодження черепа плода під час проходження родовими шляхами. Якщо своєчасно не вжити заходів та не розпочати правильне лікування, дитина назавжди може залишитися інвалідом. Тому звернення до фахівця вкрай необхідне.

Які симптоми присутні при гідроцефалії?

При такій патології спостерігається збільшення черепної коробки. Візуально мозкова частина здається більшою, ніж лицьова. При цьому у дитини може бути:

 1. неспокійний сон, плаксивість;
 2. підвищена нервова збудливість;
 3. судомний синдром;
 4. розходження швів черепа.

Згодом може спостерігатися розумова відсталість, порушення фізичного розвитку.

Зменшити ці прояви та попередити ускладнення допомагає лікар-остеопат. Використовуючи високу чутливість своїх пальців, він прослуховує кожен шар тканин, визначає, де відбувається скупчення рідини, здавлювання мозкової речовини та впливає на причину.

Як остеопатія лікує гідроцефалію у немовлят

За допомогою остеопатичних методик вдається:

 1. прискорити відтік ліквору (рідини) від головного мозку;
 2. підвищити відтік крові від мозку по венах;
 3. відновити загальне самопочуття дитини;
 4. допомогти дитині розвиватися відповідно до вікових норм.

Особливо результативними є методи остеопатії при легкій формі гідроцефалії. Вдається нормалізувати відтік рідини, тим самим усунувши симптоми та забезпечивши дитині правильний розвиток.

При складних формах гідроцефалії допомога остеопата ефективна в реабілітаційному періоді. Спеціально підібрані техніки допомагають малюкові швидше відновитись після операції.

Тривалість курсу лікування у остеопата при гідроцефалії новонароджених підбирається індивідуально залежно від вираженості проблеми, причини її появи, симптомів. Проте вже після кількох сеансів ви помітите, що малюк став спокійнішим, нормалізувався апетит і сон.

Все це можливо без медикаментів – за допомогою методів остеопатії!

ЯК ПРОХОДИТЬ
Лікування

Consultation and treatment
Initial consultation
Первинна консультація
Первинна консультація та діагностика багато важать для лікування. У цей час лікар знайомиться з пацієнтом, з'ясовує головні проблеми та ретельно вивчає організм хворого.
Preparation
Підготовка
На сеанс потрібно взяти всі лікарські висновки, аналізи, рентген. Вивчивши цей матеріал і провівши огляд пацієнта, лікар може розпочинати вирішення проблем.
Therapy
Проведення лікування
Лікування передбачає м'який вплив на тіло пацієнта. Воно спрямоване на активізацію захисних сил організму. Зазвичай такий сеанс відбувається безболісно.
Recovery and convalescence
Відновлення та одужання
На відновлення буде потрібно від 3 до 10 днів. Може спостерігатись біль у всьому тілі. Коли реабілітація закінчиться та фізіологічні функції відновляться, біль зникне.

ЧАСТІ ПИТАННЯ
Наших пацієнтів

Скільки сеансів пройде до повного відновлення?
Тривалість курсу лікування визначається індивідуально. Кількість сеансів при цьому залежить від стану пацієнта та тяжкості хвороби.
Яка різниця між остеопатом та мануальним терапевтом?
Як і мануальний терапевт, лікар-остеопат працює з тілом пацієнта власними руками. Але остеопатія забезпечує більш глобальний та комплексний підхід до проблеми. Фахівець опитує пацієнта та вивчає організм, щоб визначити та усунути причину болю.
Чи може остеопатія нашкодити?
Завдяки грамотній діагностиці та комплексному підходу до лікування лікар-остеопат не може нашкодити пацієнту. Однак остеопатія протипоказана людям із такими серйозними хворобами як СНІД, туберкульоз, гострий інсульт, інфаркт. Не рекомендується відвідувати сеанси при загостренні психічних розладів, інфекційних хворобах, тромбозі кінцівок, свіжих переломах.
Коли з'явилась остеопатія? На чому вона ґрунтується?
Історія остеопатії налічує понад 100 років. Ця галузь медицини зародилася у Сполучених Штатах завдяки старанням Ендрю Тейлора Стілла. Ґрунтуючись на досягненнях єгипетських та грецьких лікарів, він розробив власну концепцію боротьби з різними хворобами.
Чи визнана остеопатія офіційною медициною?
Як окрема галузь медицини остеопатія офіційно визнана у США, Канаді, Росії та інших країнах. Вона внесена до переліку медспеціальностей, і підготовка лікарів-остеопатів проводиться у багатьох профільних вузах. В Україні ця дисципліна до ряду офіційних поки що не належить, але її визнання – лише питання часу.
Чому бувають болючі відчуття після прийому?
Після остеопатичних впливів організм пацієнта перебудовується та адаптується до нового стану. Іноді цей процес може супроводжуватися ознобом, легким головним болем або больовими відчуттями у всьому тілі. Такі реакції – позитивна ознака. Вони свідчать про ефективність процедури та поступове оздоровлення організму.

Ціни на лікування гідроцефалія новонароджених

Назва послуги Тривалість Вартість
Первинний прийом лікаря (огляд, консультація) 60 хвилин 1700 грн
Перший сеанс лікування 60 хвилин 2000 грн

Фото НАШОГО ЦЕНТРУ

  ЗАПИС НА ОНЛАЙН КОНСУЛЬТАЦІЮ

  Залишіть контакти і наш спеціаліст зв'яжеться з вами

  КОНТАКТИ НАШОГО
  Центру

  Режим роботи: Пн-Сб з 9:00 до 20:00
  Ми знаходимося:
  м. Харків, вул. Бакуліна 33
  Ресепшен
  Icon arrow up