Лікування халюс-вальгуса стоп

Прийом проводить:

Ткаченко Олександр Миколайович
травматолог-ортопед
Спеціалізація:
діти
дорослі
люди старшого віку
Освіта:
дитяча хірургія
Наукова ступінь:
Icon doctor
Халюс-Вальгус - патологія стоп, при якій пальці і п'яти «дивляться» назовні, а склепіння розташовані разом по відношенню один до одного і нагадують собою літеру Х. Розвивається вона в дитячому віці на тлі слабкої сполучної та м'язової тканини гомілок, що і веде до деформації під вагою тіла.

При відсутності лікування вальгусна деформація стає причиною серйозних патологій опорно-рухового апарату – остеохондрозу, артрозу, викривлення хребта, болю в суглобах і т. д. Однак у ранньому віці при правильно підібраній терапії її вдається повністю позбутися. Тому не варто відкладати звернення до лікаря.

Халюс-Вальгус стоп - схематичне зображення

Причини виникнення халюс-вальгусу

Патологія може бути набутою та вродженою. Чинники, що впливають на її розвиток:

  • дефіцит вітамінів та мінералів;
  • спадкова схильність;
  • рахіт;
  • травми ніг, отримані під час пологів;
  • інтенсивне збільшення зросту дитини;
  • порушення метаболізму;
  • травми стоп;
  • хвороби кісток;
  • дефіцит активності;
  • неправильно підібране взуття.

Фахівець допоможе виявити фактор, який сприяє аномальному розвитку стоп, та підбере оптимальний метод лікування.

Як остеопатія лікує халюс-вальгус

Використовуючи високу чутливість пальців, остеопат може виявити походження хвороби та усунути патологічний механізм. Під час огляду вдається виявити підвищену напругу чи слабкість м’язів, зв’язок, визначити зажими та усунути їх.

За допомогою остеопатичних технік можна:

  • виправити склепіння (Халюс-Вальгус);
  • нормалізувати іннервацію (постачання тканин та органів нервами, що забезпечує їх зв’язок із центральною нервовою системою);
  • підвищити еластичність і тонус м’язів, зв’язок;
  • прибрати зажими.

Крім того, остеопат впливає не лише на стопи. Він визначає та компенсує порушення у хребті, тазовій ділянці, внутрішніх органах, які також можуть викликати формування вальгусу або його ускладнень.

Якщо ви помітили у дитини ознаки патології, не зволікайте – зверніться до остеопата. Лікар визначить проблему та її походження, а також підбере ефективні методи відновлення здоров’я стопи.

ЯК ПРОХОДИТЬ
Лікування

Consultation and treatment
Initial consultation
Первинна консультація
Первинна консультація та діагностика багато важать для лікування. У цей час лікар знайомиться з пацієнтом, з'ясовує головні проблеми та ретельно вивчає організм хворого.
Preparation
Підготовка
На сеанс потрібно взяти всі лікарські висновки, аналізи, рентген. Вивчивши цей матеріал і провівши огляд пацієнта, лікар може розпочинати вирішення проблем.
Therapy
Проведення лікування
Лікування передбачає м'який вплив на тіло пацієнта. Воно спрямоване на активізацію захисних сил організму. Зазвичай такий сеанс відбувається безболісно.
Recovery and convalescence
Відновлення та одужання
На відновлення буде потрібно від 3 до 10 днів. Може спостерігатись біль у всьому тілі. Коли реабілітація закінчиться та фізіологічні функції відновляться, біль зникне.

ЧАСТІ ПИТАННЯ
Наших пацієнтів

Скільки сеансів пройде до повного відновлення?
Тривалість курсу лікування визначається індивідуально. Кількість сеансів при цьому залежить від стану пацієнта та ступеня тяжкості хвороби.
Яка різниця між остеопатом та мануальним терапевтом?
Як і мануальний терапевт, лікар-остеопат працює з тілом пацієнта власними руками. Але остеопатія забезпечує більш глобальний та комплексний підхід до проблеми. Фахівець опитує пацієнта та вивчає організм, щоб визначити та усунути причину болю.
Чи може остеопатія нашкодити?
Завдяки грамотній діагностиці та комплексному підходу до лікування лікар-остеопат не може нашкодити пацієнту. Однак остеопатія протипоказана людям із такими серйозними хворобами як СНІД, туберкульоз, гострий інсульт, інфаркт. Не рекомендується відвідувати сеанси при загостренні психічних розладів, інфекційних хворобах, тромбозі кінцівок, свіжих переломах.
Коли з'явилась остеопатія? На чому вона ґрунтується?
Історія остеопатії налічує понад 100 років. Ця галузь медицини зародилася у Сполучених Штатах завдяки старанням Ендрю Тейлора Стілла. Ґрунтуючись на досягненнях єгипетських та грецьких лікарів, він розробив власну концепцію боротьби з різними хворобами.
Чи можна лікуватись у остеопату при онкології?
Багато хто стверджує, що при ракових пухлинах остеопатія протипоказана. Однак відвідування сеансів дозволяє помітно полегшити стан хворого. Судячи з результатів досліджень, сеанси допомагають полегшити біль, зменшити нудоту та інші побічні ефекти під час хіміотерапії.
Чи визнана остеопатія офіційною медициною?
Як окрема галузь медицини остеопатія офіційно визнана у США, Канаді, Росії та інших країнах. Вона внесена до переліку медспеціальностей, і підготовка лікарів-остеопатів проводиться у багатьох профільних вузах. В Україні ця дисципліна до ряду офіційних поки що не належить, але її визнання – лише питання часу.
Чому бувають болючі відчуття після прийому?
Після остеопатичних впливів організм пацієнта перебудовується та адаптується до нового стану. Іноді цей процес може супроводжуватися ознобом, легким головним болем або больовими відчуттями у всьому тілі. Такі реакції – позитивна ознака. Вони свідчать про ефективність процедури та поступове оздоровлення організму.

Ціни на лікування халюс-вальгуса стоп

Назва послуги Тривалість Вартість
Первинний прийом лікаря (огляд, консультація) 30 хвилин 300 грн
Сеанс лікування 30 хвилин 300 грн
Сеанс лікування 60 хвилин 600 грн

Фото НАШОГО ЦЕНТРУ

    ЗАПИС НА ОНЛАЙН КОНСУЛЬТАЦІЮ

    Залишіть контакти і наш спеціаліст зв'яжеться з вами

    КОНТАКТИ НАШОГО
    Центру

    Режим роботи: Пн-Сб з 9:00 до 20:00
    Ми знаходимося:
    м. Харків, вул. Бакуліна 33
    Ресепшен
    Icon arrow up