Лікування мінімальних мозкових дисфункцій (ММД)

Прийом проводить:

Арсентьєва Вікторія Миколаївна
магістр остеопатії
Спеціалізація:
немовлята
діти
вагітні
спортсмени
дорослі
люди старшого віку
Освіта:
реабілітолог
Наукова ступінь:
магістр у галузі остеопатії
Icon doctor
ММД (мінімальні мозкові дисфункції) – це незначні порушення в роботі ЦНС. Найчастіше вони проявляються у вигляді мовних розладів, порушення поведінки та складнощів у навчанні.

Незважаючи на це, стан може завдати суттєвих проблем як дитині, так і її батькам, адже галасливих дітей часто відносять до списку майбутніх двієчників і невдах. Однак в інтелектуальному розвитку вони абсолютно не поступаються одноліткам. Їм лише потрібна допомога, щоб скоригувати незначні відхилення, а не постійні звинувачення в неуважності.

Як виявити ММД і до кого звертатися?

Мінімальні мозкові дисфункції здебільшого є наслідком пологових травм. Стрімкі пологи, внутрішньоутробна гіпоксія, кесарів розтин, стимуляція окситоцином – все це може спричинити порушення роботи ЦНС у дитини.

Запідозрити такий стан можна за наступними ознаками:

 • постійний безпричинний плач, неспокій у дитинстві;
 • дитина пізно почала говорити, сидіти, ходити, повзати;
 • несиметричні риси обличчя;
 • косоокість, прогресуюча короткозорість або далекозорість;
 • примхливість, метушливість, сильна дратівливість;
 • неспокійний сон;
 • часті ГРВІ;
 • проблеми з травленням;
 • труднощі при виконанні дрібних дій (застібання гудзиків, шнурів взуття та ін.);
 • проблеми зі стопами (плоскостопість, клишоногість), порушення постави.

Все це – часті прояви та наслідки ММД. Своєчасне виявлення та усунення причини порушення допоможе відновити здоров’я малюка та уникнути серйозних наслідків у майбутньому. Звернутись з такою проблемою ви можете до остеопата.

Як остеопатія лікує ММД

Мінімальні мозкові дисфункції часто є наслідком порушення кровообігу та венозного відтоку. Використовуючи високу чутливість своїх рук, остеопат знаходить причину, через яку рідини не можуть вільно циркулювати, та усуває її.

Правильно підібрані техніки дозволяють:

 • відновити правильне розташування хребтів та кісток черепа;
 • прибрати блоки та зажими в тілі;
 • зняти м’язові спазми;
 • підсилити кровообіг та лімфоток.

Використовуючи м’які безболісні техніки, остеопат руйнує механізм, внаслідок якого розвинулися мінімальні мозкові дисфункції. В результаті ваша дитина починає правильно рости та розвиватися.

Досягти такого результату можна за 5-10 сеансів, які проводяться з інтервалом 7-10 днів. Тривалість курсу остеопат визначає індивідуально.

Остеопатия в Харькове: Как и Зачем проходить прием у остеопатаОстеопатия в Харькове: Как и Зачем проходить прием у остеопата

ЯК ПРОХОДИТЬ
Лікування

Consultation and treatment
Initial consultation
Первинна консультація
Первинна консультація та діагностика багато важать для лікування. У цей час лікар знайомиться з пацієнтом, з'ясовує головні проблеми та ретельно вивчає організм хворого.
Preparation
Підготовка
На сеанс потрібно взяти всі лікарські висновки, аналізи, рентген. Вивчивши цей матеріал і провівши огляд пацієнта, лікар може розпочинати вирішення проблем.
Therapy
Проведення лікування
Лікування передбачає м'який вплив на тіло пацієнта. Воно спрямоване на активізацію захисних сил організму. Зазвичай такий сеанс відбувається безболісно.
Recovery and convalescence
Відновлення та одужання
На відновлення буде потрібно від 3 до 10 днів. Може спостерігатись біль у всьому тілі. Коли реабілітація закінчиться та фізіологічні функції відновляться, біль зникне.

ЧАСТІ ПИТАННЯ
Наших пацієнтів

Скільки сеансів пройде до повного відновлення?
Тривалість курсу лікування визначається індивідуально. Кількість сеансів при цьому залежить від стану пацієнта та тяжкості хвороби.
Яка різниця між остеопатом та мануальним терапевтом?
Як і мануальний терапевт, лікар-остеопат працює з тілом пацієнта власними руками. Але остеопатія забезпечує більш глобальний та комплексний підхід до проблеми. Фахівець опитує пацієнта та вивчає організм, щоб визначити та усунути причину болю.
Чи може остеопатія нашкодити?
Завдяки грамотній діагностиці та комплексному підходу до лікування лікар-остеопат не може нашкодити пацієнту. Однак остеопатія протипоказана людям із такими серйозними хворобами як СНІД, туберкульоз, гострий інсульт, інфаркт. Не рекомендується відвідувати сеанси при загостренні психічних розладів, інфекційних хворобах, тромбозі кінцівок, свіжих переломах.
Коли з'явилась остеопатія? На чому вона ґрунтується?
Історія остеопатії налічує понад 100 років. Ця галузь медицини зародилася у Сполучених Штатах завдяки старанням Ендрю Тейлора Стілла. Ґрунтуючись на досягненнях єгипетських та грецьких лікарів, він розробив власну концепцію боротьби з різними хворобами.
Чи можна лікуватись у остеопату при онкології?
Багато хто стверджує, що при ракових пухлинах остеопатія протипоказана. Однак відвідування сеансів дозволяє помітно полегшити стан хворого. Судячи з результатів досліджень, сеанси допомагають полегшити біль, зменшити нудоту та інші побічні ефекти під час хіміотерапії.
Чи визнана остеопатія офіційною медициною?
Як окрема галузь медицини остеопатія офіційно визнана у США, Канаді, Росії та інших країнах. Вона внесена до переліку медспеціальностей, і підготовка лікарів-остеопатів проводиться у багатьох профільних вузах. В Україні ця дисципліна до ряду офіційних поки що не належить, але її визнання – лише питання часу.
Чому бувають болючі відчуття після прийому?
Після остеопатичних впливів організм пацієнта перебудовується та адаптується до нового стану. Іноді цей процес може супроводжуватися ознобом, легким головним болем або больовими відчуттями у всьому тілі. Такі реакції – позитивна ознака. Вони свідчать про ефективність процедури та поступове оздоровлення організму.

Ціни на лікування мінімальних мозкових дисфункцій (ММД) у Харкові

Назва послуги Тривалість Вартість
Первинний прийом лікаря (огляд, консультація) 60 хвилин 1700 грн
Перший сеанс лікування 60 хвилин 2000 грн

Фото НАШОГО ЦЕНТРУ

  ЗАПИС НА ОНЛАЙН КОНСУЛЬТАЦІЮ

  Залишіть контакти і наш спеціаліст зв'яжеться з вами

  КОНТАКТИ НАШОГО
  Центру

  Режим роботи: Пн-Сб з 9:00 до 20:00
  Ми знаходимося:
  м. Харків, вул. Бакуліна 33
  Ресепшен
  Icon arrow up