Лікування остеопорозу

Прийом проводить:

Арсентьєва Вікторія Миколаївна
магістр остеопатії
Спеціалізація:
немовлята
діти
вагітні
спортсмени
дорослі
люди старшого віку
Освіта:
реабілітолог
Наукова ступінь:
магістр у галузі остеопатії
Icon doctor
Остеопороз – серйозне захворювання опорно-рухового апарату, у якому знижується щільність кісток. В результаті вони стають пористими, тендітними, що веде до переломів навіть у разі незначних ударів, падінь.

Причини виникнення остеопорозу

Остеопороз найчастіше вражає людей після 50 років.

Зовнішній вигляд кісток при остеопорозі

Серед головних причин патології:

 • дефіцит гормону естрогену в організмі;
 • вікові зміни;
 • нестача вітаміну Д та кальцію.

Також до факторів ризику відносять спадкову схильність, ендокринні порушення, пухлини в організмі, шкідливі звички.

Чому важливо розпочати лікування вчасно?

Підступність остеопорозу в тому, що він розвивається повільно і на початкових стадіях протікає безсимптомно. У міру прогресування хвороби можуть виникати такі зміни:

 • зменшення зросту людини на кілька сантиметрів;
 • часті переломи;
 • біль у кістках;
 • поява складок на бічних частинах живота;
 • сутулість.

Наслідки остеопорозу - фото

У разі найменшої підозри на розвиток остеопорозу слід відразу ж звернутися до лікаря, щоб провести діагностику та підібрати правильне лікування. В іншому випадку патологія призведе до серйозних ускладнень, серед яких:

 • перелом хребта, шийки стегнової кістки;
 • інвалідність;
 • летальний результат внаслідок патологій, викликаних нестачею рухів на тлі ламкості кісток.

Попередити такі наслідки допоможе лише своєчасне звернення за медичною допомогою.

Як остеопатія допоможе в лікуванні остеопорозу

Зупинити розвиток патології, уникнути ускладнень та відновити щільність кісткових тканин допомагає комплексне лікування остеопорозу. Пацієнтам може призначатися:

 • медикаментозна терапія;
 • зміна раціону – вживання продуктів з підвищеним вмістом кальцію;
 • вітамінотерапія;
 • ЛФК;
 • мануальна терапія та остеопатія.

Особливу увагу варто приділити остеопатичному лікуванню остеопорозу, адже воно дозволяє усунути причину патології і повністю відновити здоров’я. Остеопат розглядає організм людини як цілісну систему. Увага приділяється не тільки виявленню причини патології та її усуненню, а й зміцненню м’язового каркасу, адже він забезпечує надійний захист та опору кісткам.

Використовуючи високу чутливість своїх пальців, остеопат впливає на тіло пацієнта дуже м’яко, тому процедура комфортна та безболісна. В результаті вдається:

 • зміцнити м’язовий корсет та зв’язки;
 • прибрати підвищений тонус та спазм міофасціальних структур, що характерно для цієї хвороби;
 • відновити нервову провідність тканин;
 • поліпшити стан суглобів;
 • рівномірно розподілити навантаження на кісткові елементи;
 • нормалізувати кровообіг та лімфоток.

Все це призводить до того, що організм пацієнта самооздоровлюється. Прояви остеопорозу поступово зникають, а людина може знову вести активний спосіб життя.

Остеопатия в Харькове: Как и Зачем проходить прием у остеопатаОстеопатия в Харькове: Как и Зачем проходить прием у остеопата

ЯК ПРОХОДИТЬ
Лікування

Consultation and treatment
Initial consultation
Первинна консультація
Первинна консультація та діагностика багато важать для лікування. У цей час лікар знайомиться з пацієнтом, з'ясовує головні проблеми та ретельно вивчає організм хворого.
Preparation
Підготовка
На сеанс потрібно взяти всі лікарські висновки, аналізи, рентген. Вивчивши цей матеріал і провівши огляд пацієнта, лікар може розпочинати вирішення проблем.
Therapy
Проведення лікування
Лікування передбачає м'який вплив на тіло пацієнта. Воно спрямоване на активізацію захисних сил організму. Зазвичай такий сеанс відбувається безболісно.
Recovery and convalescence
Відновлення та одужання
На відновлення буде потрібно від 3 до 10 днів. Може спостерігатись біль у всьому тілі. Коли реабілітація закінчиться та фізіологічні функції відновляться, біль зникне.

ЧАСТІ ПИТАННЯ
Наших пацієнтів

Скільки сеансів пройде до повного відновлення?
Тривалість курсу лікування визначається індивідуально. Кількість сеансів при цьому залежить від стану пацієнта та тяжкості хвороби.
Яка різниця між остеопатом та мануальним терапевтом?
Як і мануальний терапевт, лікар-остеопат працює з тілом пацієнта власними руками. Але остеопатія забезпечує більш глобальний та комплексний підхід до проблеми. Фахівець опитує пацієнта та вивчає організм, щоб визначити та усунути причину болю.
Чи може остеопатія нашкодити?
Завдяки грамотній діагностиці та комплексному підходу до лікування лікар-остеопат не може нашкодити пацієнту. Однак остеопатія протипоказана людям із такими серйозними хворобами як СНІД, туберкульоз, гострий інсульт, інфаркт. Не рекомендується відвідувати сеанси при загостренні психічних розладів, інфекційних хворобах, тромбозі кінцівок, свіжих переломах.
Коли з'явилась остеопатія? На чому вона ґрунтується?
Історія остеопатії налічує понад 100 років. Ця галузь медицини зародилася у Сполучених Штатах завдяки старанням Ендрю Тейлора Стілла. Ґрунтуючись на досягненнях єгипетських та грецьких лікарів, він розробив власну концепцію боротьби з різними хворобами.
Чи можна лікуватись у остеопату при онкології?
Багато хто стверджує, що при ракових пухлинах остеопатія протипоказана. Однак відвідування сеансів дозволяє помітно полегшити стан хворого. Судячи з результатів досліджень, сеанси допомагають полегшити біль, зменшити нудоту та інші побічні ефекти під час хіміотерапії.
Чи визнана остеопатія офіційною медициною?
Як окрема галузь медицини остеопатія офіційно визнана у США, Канаді, Росії та інших країнах. Вона внесена до переліку медспеціальностей, і підготовка лікарів-остеопатів проводиться у багатьох профільних вузах. В Україні ця дисципліна до ряду офіційних поки що не належить, але її визнання – лише питання часу.
Чому бувають болючі відчуття після прийому?
Після остеопатичних впливів організм пацієнта перебудовується та адаптується до нового стану. Іноді цей процес може супроводжуватися ознобом, легким головним болем або больовими відчуттями у всьому тілі. Такі реакції – позитивна ознака. Вони свідчать про ефективність процедури та поступове оздоровлення організму.

Ціни на лікування остеопорозу у Харкові

Назва послуги Тривалість Вартість
Первинний прийом лікаря (огляд, консультація) 60 хвилин 1700 грн
Перший сеанс лікування 60 хвилин 2000 грн

Фото НАШОГО ЦЕНТРУ

  ЗАПИС НА ОНЛАЙН КОНСУЛЬТАЦІЮ

  Залишіть контакти і наш спеціаліст зв'яжеться з вами

  КОНТАКТИ НАШОГО
  Центру

  Режим роботи: Пн-Сб з 9:00 до 20:00
  Ми знаходимося:
  м. Харків, вул. Бакуліна 33
  Ресепшен
  Icon arrow up