Лікування захворювань опорно-рухового апарату

Прийом проводить:

Арсентьєва Вікторія Миколаївна
магістр остеопатії
Спеціалізація:
немовлята
діти
вагітні
спортсмени
дорослі
люди старшого віку
Освіта:
реабілітолог
Наукова ступінь:
магістр у галузі остеопатії
Icon doctor
Опорно-руховий апарат – це каркас людського тіла, який захищає внутрішні органи, а також виконує функцію опори, переміщення та руху, адже навіть найменша посмішка неможлива без його участі. Складається він із кісток, м'язів, зв'язок та нервів.

Щодня опорно-руховий апарат кожної людини зазнає серйозних навантажень. Тому не дивно, що хвороби цієї системи настільки поширені серед пацієнтів.

Класифікація та ознаки захворювань опорно-рухового апарату

Патології цієї системи можуть бути:

 • первинними – патологія спочатку виникає у м’язах, кістках;
 • вторинними – з’являються внаслідок інших хвороб;
 • травматичними (переломи, розтягнення, вивихи тощо).

Враховуючи локалізацію патологічного процесу, виділяють такі групи хвороб опорно-рухового апарату:

 • хвороби хребта – остеохондроз, міжхребцеві грижі, сколіоз, лордоз, кіфоз;
 • патології м’язової системи – міозит, больовий синдром, міосаркома;
 • суглобові хвороби – запалення, дегенеративні зміни.

Клінічні прояви можуть бути різними залежно від виду патології. Найчастіше пацієнтів непокоїть:

 • біль у місці локалізації патологічного вогнища;
 • набряки;
 • обмеження рухливості;
 • оніміння;
 • простріли;
 • хрускіт у суглобі під час руху;
 • місцеве підвищення температури;
 • порушення загального самопочуття.

З появою перших симптомів не варто відкладати звернення до лікаря, щоб уникнути прогресування патології та виникнення ускладнень.

Як визначається діагноз?

Виявити захворювання опорно-рухового апарату може лікар-ортопед після огляду пацієнта та збору анамнезу. Для підтвердження діагнозу можуть призначатися:

 • УЗД хребта, суглобів;
 • МРТ, КТ;
 • рентгенологічне дослідження;
 • діагностична артроскопія;
 • біопсія.

Можливі ускладнення з боку рухового апарату

Наслідки порушення функцій кісткової системи та м’язового апарату можуть бути різними:

 • сильний больовий синдром;
 • втрата здатності до переміщення;
 • інвалідність;
 • психологічні порушення – депресії, дратівливість;
 • погіршення якості життя та зменшення його тривалості.

Попередити такі наслідки дозволяє лише своєчасне звернення за медичною допомогою.

Як остеопатія лікує захворювання

Класичні методи лікування базуються на застосуванні медикаментів для зняття болю, запалення, нормалізації м’язового тонусу, усунення інфекції та дегенеративних змін. Однак такі препарати мають масу протипоказань та побічних дій. До того ж часто приносять лише тимчасовий результат.

При тяжких захворюваннях використовується хірургічне лікування – пункція, протезування та ін. Ці методи також не завжди виправдані та потребують серйозної реабілітації.

Добре себе зарекомендувала у лікуванні захворювань опорно-рухового апарату остеопатія. Вона дає відчутний ефект при сколіозі, артритах та артрозах, остеохондрозі, радикуліті та багатьох інших патологіях.

Звичайно ж остеопатія – не панацея. І при серйозних прогресуючих хворобах вона використовується в комплексі з медикаментозною терапією. Її унікальність у тому, що лікар-остеопат розглядає організм як єдину систему і шукає поломки не лише в опорно-руховому апараті, а й у всьому тілі. Тобто спрямовує зусилля на усунення причини, яка спровокувала хворобу.
У Центрі остеопатії Арсентьєвої В. М. використовуються м’які і безболісні, але при цьому високоефективні техніки. Вони дозволяють:

 • посилити кровообіг та лімфоток;
 • нормалізувати м’язовий тонус;
 • прискорити регенеративні процеси;
 • відновити проведення нервових імпульсів, усунути здавлювання нервових корінців;
 • повернути хребцям та суглобам нормальну рухливість та правильне анатомічне положення;
 • прибрати спазми та зажими.

Прийоми та інтенсивність впливу підбираються індивідуально. Вже після першої процедури біль зменшується, а загальний стан значно покращується. Після проходження курсу остеопатії з 8-10 сеансів вдається повністю відновити здоров’я опорно-рухового апарату.

Остеопатия в Харькове: Как и Зачем проходить прием у остеопатаОстеопатия в Харькове: Как и Зачем проходить прием у остеопата

ЯК ПРОХОДИТЬ
Лікування

Consultation and treatment
Initial consultation
Первинна консультація
Первинна консультація та діагностика багато важать для лікування. У цей час лікар знайомиться з пацієнтом, з'ясовує головні проблеми та ретельно вивчає організм хворого.
Preparation
Підготовка
На сеанс потрібно взяти всі лікарські висновки, аналізи, рентген. Вивчивши цей матеріал і провівши огляд пацієнта, лікар може розпочинати вирішення проблем.
Therapy
Проведення лікування
Лікування передбачає м'який вплив на тіло пацієнта. Воно спрямоване на активізацію захисних сил організму. Зазвичай такий сеанс відбувається безболісно.
Recovery and convalescence
Відновлення та одужання
На відновлення буде потрібно від 3 до 10 днів. Може спостерігатись біль у всьому тілі. Коли реабілітація закінчиться та фізіологічні функції відновляться, біль зникне.

ЧАСТІ ПИТАННЯ
Наших пацієнтів

Скільки сеансів пройде до повного відновлення?
Тривалість курсу лікування визначається індивідуально. Кількість сеансів при цьому залежить від стану пацієнта та ступеня тяжкості хвороби.
Яка різниця між остеопатом та мануальним терапевтом?
Як і мануальний терапевт, лікар-остеопат працює з тілом пацієнта власними руками. Але остеопатія забезпечує більш глобальний та комплексний підхід до проблеми. Фахівець опитує пацієнта та вивчає організм, щоб визначити та усунути причину болю.
Чи може остеопатія нашкодити?
Завдяки грамотній діагностиці та комплексному підходу до лікування лікар-остеопат не може нашкодити пацієнту. Однак остеопатія протипоказана людям із такими серйозними хворобами як СНІД, туберкульоз, гострий інсульт, інфаркт. Не рекомендується відвідувати сеанси при загостренні психічних розладів, інфекційних хворобах, тромбозі кінцівок, свіжих переломах.
Коли з'явилась остеопатія? На чому вона ґрунтується?
Історія остеопатії налічує понад 100 років. Ця галузь медицини зародилася у Сполучених Штатах завдяки старанням Ендрю Тейлора Стілла. Ґрунтуючись на досягненнях єгипетських та грецьких лікарів, він розробив власну концепцію боротьби з різними хворобами.
Чи можна лікуватись у остеопату при онкології?
Багато хто стверджує, що при ракових пухлинах остеопатія протипоказана. Однак відвідування сеансів дозволяє помітно полегшити стан хворого. Судячи з результатів досліджень, сеанси допомагають полегшити біль, зменшити нудоту та інші побічні ефекти під час хіміотерапії.
Чи визнана остеопатія офіційною медициною?
Як окрема галузь медицини остеопатія офіційно визнана у США, Канаді, Росії та інших країнах. Вона внесена до переліку медспеціальностей, і підготовка лікарів-остеопатів проводиться у багатьох профільних вузах. В Україні ця дисципліна до ряду офіційних поки що не належить, але її визнання – лише питання часу.
Чому бувають болючі відчуття після прийому?
Після остеопатичних впливів організм пацієнта перебудовується та адаптується до нового стану. Іноді цей процес може супроводжуватися ознобом, легким головним болем або больовими відчуттями у всьому тілі. Такі реакції – позитивна ознака. Вони свідчать про ефективність процедури та поступове оздоровлення організму.

Ціни на лікування опорно-рухового апарату у Харкові

Назва послуги Тривалість Вартість
Первинний прийом лікаря (огляд, консультація) 60 хвилин 1700 грн
Перший сеанс лікування 60 хвилин 2000 грн

Фото НАШОГО ЦЕНТРУ

  ЗАПИС НА ОНЛАЙН КОНСУЛЬТАЦІЮ

  Залишіть контакти і наш спеціаліст зв'яжеться з вами

  КОНТАКТИ НАШОГО
  Центру

  Режим роботи: Пн-Сб з 9:00 до 20:00
  Ми знаходимося:
  м. Харків, вул. Бакуліна 33
  Ресепшен
  Icon arrow up