Лікування запорів

Прийом проводить:

Арсентьєва Вікторія Миколаївна
магістр остеопатії
Спеціалізація:
немовлята
діти
вагітні
спортсмени
дорослі
люди старшого віку
Освіта:
реабілітолог
Наукова ступінь:
магістр у галузі остеопатії
Icon doctor
Запор - це стан, при якому кишківник систематично спорожнюється недостатньо, утруднено або сповільнено. І з такою неприємною проблемою у різному віці зіштовхується кожна друга людина.

Як розпізнати запор?

У нормі кишківник випорожнюється від 3 разів на день до 3 разів на тиждень. Дефекація відбувається без зайвих зусиль, а калові маси мають помірно щільну консистенцію (не суха і не тверда). Після дефекації людина відчуває повне випорожнення кишківника.

Запор може бути гострим (присутній певний час) і хронічним (постійним). На його розвиток вказують такі зміни:

 • болісні відчуття в животі;
 • здуття живота, відчуття тяжкості;
 • зміна частоти та ритму дефекацій;
 • головний біль;
 • кал стає твердим, сухим, зменшується його кількість.

Чим небезпечні запори?

Це делікатна проблема, про яку люди не розмовляють та соромляться звертатися до лікаря. При цьому вони намагаються самостійно знайти спосіб нормалізації стану, але зазвичай безуспішно.

Важливо розуміти, що запор зовсім не нешкідливий. При відсутності правильного та своєчасного лікування він може призвести до таких наслідків:

 • зміна кольору шкіри до жовто-коричневого через скупчення в організмі токсинів, бактерій;
 • геморой;
 • тріщини прямої кишки;
 • запалення слизової оболонки кишківника;
 • парапроктит;
 • онкологічні процеси;
 • калові виразки товстої кишки, її розширення, подовження;
 • кишкова непрохідність.

Як остеопатія допоможе у лікуванні запорів

Лікування такого стану починається з корекції харчування та режиму пиття. Людина, яка страждає від закрепів, повинна щодня випивати не менше 1,5-2 л води, вживати багато клітковини. Часто цього вже достатньо, щоб налагодити процес спорожнення кишківника.

Лікарська терапія ґрунтується на прийомі проносних засобів, проте пацієнти повинні розуміти, що такий підхід дає лише тимчасовий ефект, бореться із симптомом, але не впливає на причину проблеми.

Остеопатія пропонує зовсім інший підхід у лікуванні запорів. Він заснований на обстеженні всього організму, виявленні причини патологічного стану та усуненні саме її. Спочатку лікар-остеопат, використовуючи свої високочутливі руки, проводить обстеження всього організму та шукає причину запору. Це можуть бути функціональні збої в роботі ШКТ, зміщення або порушення рухливості внутрішніх органів, зажими на рівні хребта. Для з’ясування причини запору іноді потрібне додаткове обстеження – лабораторні аналізи, колоноскопія та ін.

При мануальному обстеженні особлива увага приділяється кишківнику, він буквально по кілька сантиметрів «прослуховує» його, виявляючи та усуваючи всі збої. В результаті:

 • усуваються зажими, спазми;
 • нормалізується тонус кишківника;
 • поліпшується відтік венозної крові, жовчі;
 • нормалізується постачання кишківника лімфатичною рідиною;
 • поліпшується іннервація;
 • відновлюється анатомічно правильне положення внутрішніх органів.

Все це допомагає кишківнику працювати коректно, а організму досягти оздоровлення, налагодити фізіологічні процеси в усьому тілі.

Запор – делікатна, але вирішувана проблема. Не зволікайте, запишіться на прийом до остеопата.

Остеопатия в Харькове: Как и Зачем проходить прием у остеопатаОстеопатия в Харькове: Как и Зачем проходить прием у остеопата

ЯК ПРОХОДИТЬ
Лікування

Consultation and treatment
Initial consultation
Первинна консультація
Первинна консультація та діагностика багато важать для лікування. У цей час лікар знайомиться з пацієнтом, з'ясовує головні проблеми та ретельно вивчає організм хворого.
Preparation
Підготовка
На сеанс потрібно взяти всі лікарські висновки, аналізи, рентген. Вивчивши цей матеріал і провівши огляд пацієнта, лікар може розпочинати вирішення проблем.
Therapy
Проведення лікування
Лікування передбачає м'який вплив на тіло пацієнта. Воно спрямоване на активізацію захисних сил організму. Зазвичай такий сеанс відбувається безболісно.
Recovery and convalescence
Відновлення та одужання
На відновлення буде потрібно від 3 до 10 днів. Може спостерігатись біль у всьому тілі. Коли реабілітація закінчиться та фізіологічні функції відновляться, біль зникне.

ЧАСТІ ПИТАННЯ
Наших пацієнтів

Скільки сеансів пройде до повного відновлення?
Тривалість курсу лікування визначається індивідуально. Кількість сеансів при цьому залежить від стану пацієнта та тяжкості хвороби.
Яка різниця між остеопатом та мануальним терапевтом?
Як і мануальний терапевт, лікар-остеопат працює з тілом пацієнта власними руками. Але остеопатія забезпечує більш глобальний та комплексний підхід до проблеми. Фахівець опитує пацієнта та вивчає організм, щоб визначити та усунути причину болю.
Чи може остеопатія нашкодити?
Завдяки грамотній діагностиці та комплексному підходу до лікування лікар-остеопат не може нашкодити пацієнту. Однак остеопатія протипоказана людям із такими серйозними хворобами як СНІД, туберкульоз, гострий інсульт, інфаркт. Не рекомендується відвідувати сеанси при загостренні психічних розладів, інфекційних хворобах, тромбозі кінцівок, свіжих переломах.
Коли з'явилась остеопатія? На чому вона ґрунтується?
Історія остеопатії налічує понад 100 років. Ця галузь медицини зародилася у Сполучених Штатах завдяки старанням Ендрю Тейлора Стілла. Ґрунтуючись на досягненнях єгипетських та грецьких лікарів, він розробив власну концепцію боротьби з різними хворобами.
Чи можна лікуватись у остеопату при онкології?
Багато хто стверджує, що при ракових пухлинах остеопатія протипоказана. Однак відвідування сеансів дозволяє помітно полегшити стан хворого. Судячи з результатів досліджень, сеанси допомагають полегшити біль, зменшити нудоту та інші побічні ефекти під час хіміотерапії.
Чи визнана остеопатія офіційною медициною?
Як окрема галузь медицини остеопатія офіційно визнана у США, Канаді, Росії та інших країнах. Вона внесена до переліку медспеціальностей, і підготовка лікарів-остеопатів проводиться у багатьох профільних вузах. В Україні ця дисципліна до ряду офіційних поки що не належить, але її визнання – лише питання часу.
Чому бувають болючі відчуття після прийому?
Після остеопатичних впливів організм пацієнта перебудовується та адаптується до нового стану. Іноді цей процес може супроводжуватися ознобом, легким головним болем або больовими відчуттями у всьому тілі. Такі реакції – позитивна ознака. Вони свідчать про ефективність процедури та поступове оздоровлення організму.

Ціни на лікування запору в Харкові

Назва послуги Тривалість Вартість
Первинний прийом лікаря (огляд, консультація) 60 хвилин 1700 грн
Перший сеанс лікування 60 хвилин 2000 грн

Фото НАШОГО ЦЕНТРУ

  ЗАПИС НА ОНЛАЙН КОНСУЛЬТАЦІЮ

  Залишіть контакти і наш спеціаліст зв'яжеться з вами

  КОНТАКТИ НАШОГО
  Центру

  Режим роботи: Пн-Сб з 9:00 до 20:00
  Ми знаходимося:
  м. Харків, вул. Бакуліна 33
  Ресепшен
  Icon arrow up