Лікування ЗМР у дітей

Прийом проводить:

Арсентьєва Вікторія Миколаївна
магістр остеопатії
Спеціалізація:
немовлята
діти
вагітні
спортсмени
дорослі
люди старшого віку
Освіта:
реабілітолог
Наукова ступінь:
магістр у галузі остеопатії
Icon doctor
Затримка мовного розвитку (ЗМР) – не самостійне захворювання, а лише симптом певного захворювання. Статистика показує, що від такого порушення страждає 50% дітей віком 1-16 років. І чим старша дитина, тим більше виражені прояви в неї спостерігаються.

Як розпізнати затримку мовного розвитку у дитини?

Запідозрити ЗМР можна за такими ознаками:

 • У віці 4 місяців немовля не реагує на жести та мову дорослих.
 • Відсутність белькотіння у 8-9-місячному віці.
 • У 1 рік малюк практично не видає звуків.
 • До 1,5 років дитина не говорить простих слів (мама, тато та ін.), не розуміє і не виконує нескладні прохання – дай, іди, візьми та ін.
 • У 2 роки в арсеналі малюка лише кілька простих слів, і він не намагається запам’ятовувати, повторювати нові.
 • У 2,5 роки в активному мовленні дитина використовує менше 20 слів, не може скласти прості фрази з двох слів (наприклад, дай пити).
 • У віці 3 років малюка не розуміють навіть близькі, а він не використовує у своїй мові речення, відсутні прості розповіді. Звернути увагу слід також на занадто повільну та швидку мову, коли малюк «ковтає» закінчення слів.

Важливо! При затримці мовної функції відбувається і уповільнення психічного розвитку. Тому батькам варто відповідально поставитися до проблеми і з появою перших симптомів ЗМР відразу ж звернутися до фахівця.

Як остеопатія лікує ЗМР

Затримка мовного розвитку у дітей пов’язана переважно з генетичними чи психічними патологіями, розладом роботи ЦНС. Але першопричиною частіше виступають структурні ушкодження хребта та черепа. Саме їхнє усунення дозволяє ефективно боротися з проблемою, а не просто прибирати симптоматику.

Причина виникнення ЗМР у дітей

При огляді дитини лікар-остеопат виявляє зони ушкодження та впливає саме на них, повертаючи їм фізіологічне положення. Як правило, проблема криється в травмах і зміщеннях 1-2 хребців шийного відділу, грудного сегмента хребта, основного шва черепа, потилично-скроневих швів.

В результаті вдається досягти таких результатів:

 • відновлення кровообігу в головному мозку;
 • нормалізація роботи нервової системи;
 • поліпшення обміну речовин у клітинах мозку, підвищення його трофіки.

Ці зміни сприяють відновленню мовної функції та її правильному розвитку в подальшому.

Якщо ви помітили найменші відхилення мовного розвитку у дитини, зверніться до остеопата. Лікар проведе огляд, визначить, які саме структурні зміни сприяли розвитку проблеми та допоможе їх усунути.

Лікування ЗМР методами остеопатії – це ефективно, безболісно та доступно!

ЯК ПРОХОДИТЬ
Лікування

Consultation and treatment
Initial consultation
Первинна консультація
Первинна консультація та діагностика багато важать для лікування. У цей час лікар знайомиться з пацієнтом, з'ясовує головні проблеми та ретельно вивчає організм хворого.
Preparation
Підготовка
На сеанс потрібно взяти всі лікарські висновки, аналізи, рентген. Вивчивши цей матеріал і провівши огляд пацієнта, лікар може розпочинати вирішення проблем.
Therapy
Проведення лікування
Лікування передбачає м'який вплив на тіло пацієнта. Воно спрямоване на активізацію захисних сил організму. Зазвичай такий сеанс відбувається безболісно.
Recovery and convalescence
Відновлення та одужання
На відновлення буде потрібно від 3 до 10 днів. Може спостерігатись біль у всьому тілі. Коли реабілітація закінчиться та фізіологічні функції відновляться, біль зникне.

ЧАСТІ ПИТАННЯ
Наших пацієнтів

Скільки сеансів пройде до повного відновлення?
Тривалість курсу лікування визначається індивідуально. Кількість сеансів при цьому залежить від стану пацієнта та ступеня тяжкості хвороби.
Яка різниця між остеопатом та мануальним терапевтом?
Як і мануальний терапевт, лікар-остеопат працює з тілом пацієнта власними руками. Але остеопатія забезпечує більш глобальний та комплексний підхід до проблеми. Фахівець опитує пацієнта та вивчає організм, щоб визначити та усунути причину болю.
Чи може остеопатія нашкодити?
Завдяки грамотній діагностиці та комплексному підходу до лікування лікар-остеопат не може нашкодити пацієнту. Однак остеопатія протипоказана людям із такими серйозними хворобами як СНІД, туберкульоз, гострий інсульт, інфаркт. Не рекомендується відвідувати сеанси при загостренні психічних розладів, інфекційних хворобах, тромбозі кінцівок, свіжих переломах.
Коли з'явилась остеопатія? На чому вона ґрунтується?
Історія остеопатії налічує понад 100 років. Ця галузь медицини зародилася у Сполучених Штатах завдяки старанням Ендрю Тейлора Стілла. Ґрунтуючись на досягненнях єгипетських та грецьких лікарів, він розробив власну концепцію боротьби з різними хворобами.
Чи можна лікуватись у остеопату при онкології?
Багато хто стверджує, що при ракових пухлинах остеопатія протипоказана. Однак відвідування сеансів дозволяє помітно полегшити стан хворого. Судячи з результатів досліджень, сеанси допомагають полегшити біль, зменшити нудоту та інші побічні ефекти під час хіміотерапії.
Чи визнана остеопатія офіційною медициною?
Як окрема галузь медицини остеопатія офіційно визнана у США, Канаді, Росії та інших країнах. Вона внесена до переліку медспеціальностей, і підготовка лікарів-остеопатів проводиться у багатьох профільних вузах. В Україні ця дисципліна до ряду офіційних поки що не належить, але її визнання – лише питання часу.
Чому бувають болючі відчуття після прийому?
Після остеопатичних впливів організм пацієнта перебудовується та адаптується до нового стану. Іноді цей процес може супроводжуватися ознобом, легким головним болем або больовими відчуттями у всьому тілі. Такі реакції – позитивна ознака. Вони свідчать про ефективність процедури та поступове оздоровлення організму.

Ціни на лікування затримки мовного розвитку

Назва послуги Тривалість Вартість
Первинний прийом лікаря (діти віком від 1 місяця до 16 років) 60 хвилин 1700 грн
Перший сеанс лікування 60 хвилин 2000 грн

Фото НАШОГО ЦЕНТРУ

  ЗАПИС НА ОНЛАЙН КОНСУЛЬТАЦІЮ

  Залишіть контакти і наш спеціаліст зв'яжеться з вами

  КОНТАКТИ НАШОГО
  Центру

  Режим роботи: Пн-Сб з 9:00 до 20:00
  Ми знаходимося:
  м. Харків, вул. Бакуліна 33
  Ресепшен
  Icon arrow up