Лікування ДЦП у дітей

Прийом проводить:

Арсентьєва Вікторія Миколаївна
магістр остеопатії
Спеціалізація:
немовлята
діти
вагітні
спортсмени
дорослі
люди старшого віку
Освіта:
реабілітолог
Наукова ступінь:
магістр у галузі остеопатії
Icon doctor
ДЦП (дитячий церебральний параліч) – серйозна патологія, зумовлена порушенням рухової активності через неполадки у роботі нервової системи. Для батьків такий діагноз звучить жахливо. Однак важливо знати, що раннє та правильне лікування дозволяє мінімізувати прояви патології, подарувавши дитині повноцінне життя.

Найчастіше ознаки ДЦП з’являються у малюків лише наприкінці першого або другого року життя, коли він робить спроби ходити. Однак порушення тонусу тіла немовляти вже на першому місяці життя має стати приводом для звернення до остеопата. Саме на ранньому етапі вдається знайти та скоригувати «поломку», уникнувши прояви виражених симптомів ДЦП у дитини в період дорослішання.

Як остеопатія лікує ДЦП

Класична медицина спрямована лише на зменшення проявів дитячого церебрального паралічу. Остеопатія ж дарує малюкам можливість зменшити фізичні навантаження на організм і запобігти численним ускладненням.

За допомогою остеопатичних методів вдається запобігти розвитку ДЦП у 70% немовлят із групи ризику. Також вони дозволяють знизити ризик появи супутніх неврологічних патологій, зокрема епі-синдрому.

Тобто остеопатія дарує малюкам шанс повноцінно розвиватися відповідно до вікових норм.

Пусковим механізмом розвитку хвороби служить кисневе голодування плода у внутрішньоутробному періоді чи під час пологів, родові травми, інфекції. У ході обстеження остеопату вдається виявити, на якому рівні відбулася «поломка» і направити сили на її корекцію, застосовуючи лише м’які безболісні техніки.

Використовуючи високу чутливість рук, фахівець визначає щільність, температуру тканин, відтік рідини, спазми та зажими в тілі. Він прослуховує кожен шар тканин, визначає, де саме зупинено рух та за допомогою остеопатичних технік відновлює біологічні процеси в організмі.

Таким чином лікування спрямоване не просто на усунення симптомів хвороби, а на корекцію причини її розвитку.

Етапи роботи остеопата з пацієнтами, у яких діагностовано ДЦП:

 • Виявлення фактора, який викликає прояв хвороби (м’язові блоки, спазми). Таким чином вдається відновити проходження нервових імпульсів, внаслідок чого дитячий організм починає розвиватися правильно.
 • Нормалізація кровообігу в центральній нервовій системі. Використовуючи краніосакральні техніки, остеопат максимально контактує з нервовою системою та відновлює її коректну роботу.

Такий підхід допомагає покращити фізичний та психічний розвиток малюка, попередити розвиток ускладнень.

Кількість сеансів остеопат визначає індивідуально залежно стану маленького пацієнта. За цей період організм самокоректується і звикає працювати правильно.

Мінімізувати прояви ДЦП у дитини, забезпечити їй правильний психомоторний розвиток за допомогою остеопатії вдається без болю, препаратів та втручання в організм.

ЯК ПРОХОДИТЬ
Лікування

Consultation and treatment
Initial consultation
Первинна консультація
Первинна консультація та діагностика багато важать для лікування. У цей час лікар знайомиться з пацієнтом, з'ясовує головні проблеми та ретельно вивчає організм хворого.
Preparation
Підготовка
На сеанс потрібно взяти всі лікарські висновки, аналізи, рентген. Вивчивши цей матеріал і провівши огляд пацієнта, лікар може розпочинати вирішення проблем.
Therapy
Проведення лікування
Лікування передбачає м'який вплив на тіло пацієнта. Воно спрямоване на активізацію захисних сил організму. Зазвичай такий сеанс відбувається безболісно.
Recovery and convalescence
Відновлення та одужання
На відновлення буде потрібно від 3 до 10 днів. Може спостерігатись біль у всьому тілі. Коли реабілітація закінчиться та фізіологічні функції відновляться, біль зникне.

ЧАСТІ ПИТАННЯ
Наших пацієнтів

Скільки сеансів пройде до повного відновлення?
Тривалість курсу лікування визначається індивідуально. Кількість сеансів при цьому залежить від стану пацієнта та тяжкості хвороби.
Яка різниця між остеопатом та мануальним терапевтом?
Як і мануальний терапевт, лікар-остеопат працює з тілом пацієнта власними руками. Але остеопатія забезпечує більш глобальний та комплексний підхід до проблеми. Фахівець опитує пацієнта та вивчає організм, щоб визначити та усунути причину болю.
Чи може остеопатія нашкодити?
Завдяки грамотній діагностиці та комплексному підходу до лікування лікар-остеопат не може нашкодити пацієнту. Однак остеопатія протипоказана людям із такими серйозними хворобами як СНІД, туберкульоз, гострий інсульт, інфаркт. Не рекомендується відвідувати сеанси при загостренні психічних розладів, інфекційних хворобах, тромбозі кінцівок, свіжих переломах.
Коли з'явилась остеопатія? На чому вона ґрунтується?
Історія остеопатії налічує понад 100 років. Ця галузь медицини зародилася у Сполучених Штатах завдяки старанням Ендрю Тейлора Стілла. Ґрунтуючись на досягненнях єгипетських та грецьких лікарів, він розробив власну концепцію боротьби з різними хворобами.
Чи можна лікуватись у остеопату при онкології?
Багато хто стверджує, що при ракових пухлинах остеопатія протипоказана. Однак відвідування сеансів дозволяє помітно полегшити стан хворого. Судячи з результатів досліджень, сеанси допомагають полегшити біль, зменшити нудоту та інші побічні ефекти під час хіміотерапії.
Чи визнана остеопатія офіційною медициною?
Як окрема галузь медицини остеопатія офіційно визнана у США, Канаді, Росії та інших країнах. Вона внесена до переліку медспеціальностей, і підготовка лікарів-остеопатів проводиться у багатьох профільних вузах. В Україні ця дисципліна до ряду офіційних поки що не належить, але її визнання – лише питання часу.
Чому бувають болючі відчуття після прийому?
Після остеопатичних впливів організм пацієнта перебудовується та адаптується до нового стану. Іноді цей процес може супроводжуватися ознобом, легким головним болем або больовими відчуттями у всьому тілі. Такі реакції – позитивна ознака. Вони свідчать про ефективність процедури та поступове оздоровлення організму.

Ціни на лікування ДЦП у дітей у Харкові

Фото НАШОГО ЦЕНТРУ

  ЗАПИС НА ОНЛАЙН КОНСУЛЬТАЦІЮ

  Залишіть контакти і наш спеціаліст зв'яжеться з вами

  КОНТАКТИ НАШОГО
  Центру

  Режим роботи: Пн-Сб з 9:00 до 20:00
  Ми знаходимося:
  м. Харків, вул. Бакуліна 33
  Ресепшен
  Icon arrow up